Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal Greenmetric Çalışma Grubunu Kabul Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal Greenmetric Çalışma Grubunu Kabul Etti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, UI GreenMetric Dünya Üniversiteler Derecelendirmesi 2021 yılı çalışmaları ile ilgili olarak DPÜ Kalite Koodinatörlüğü GreenMetric çalışma grubunu makamında ağırladı.

 

DPÜ Kalite Koodinatörlüğü GreenMetric çalışma grubu Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal'ı ziyaret etti.  

UI GreenMetric Dünya Üniversiteler Derecelendirmesi’nde 2021 yılında 457. sıraya yükselen Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin sürdürülebilirlik çalışmalarındaki başarısının göstergesi olan UI GreenMetric Sertifikası ziyaret sırasında Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal'a sunuldu.

Prof. Dr. Kazım Uysal, görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada sürdürülebilirliğin sağlanması ve kalitenin iyileştirilmesi temel felsefesi doğrultusunda DPÜ’de sürdürülebilirlik çalışmalarına yoğun bir mesai harcandığını belirtti. Prof. Dr. Uysal, DPÜ bünyesinde yapılan bu çalışmaların belgelendirilmesi ve üniversitemizin dünya çapında bilinilirliğinin arttırılmasında DPÜ Kalite Koodinatörlüğü biriminin sistemli ve uyumlu çalışmasının önemli bir yeri olduğunu ifade ederek başta Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Özgür Saygın olmak üzere, Kalite Koordinatör Yardımcısı Doç.Dr.Filiz Yüksel, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Gökçe Akpolat, Arş. Gör. Dr. Işık Altunal, Öğr. Gör. Ali Kosat, Nevin Kalfa, Gönül Baş ve Fikret Diktaş'tan oluşan Kalite Koordinatörlüğümüzün personellerini tebrik etti.

Kalite Koordinatörlüğünden sorumlu Rektör yardımcısı Prof. Dr. Atilla Batur da yaptığı açıklamada disiplinli ve yoğun mesai saatleri harcayarak yaptıkları çalışmalar sonucu üniversitemizin dünya çapında tanınmasındaki katkılardan dolayı Kalite Koodinatörlüğü birimini tebrik ederek, DPÜ bünyesinde yapılan çalışmaların devam ettiğini ve bu çalışmaların belgelendirilmesi ile gelecek yıllarda daha iyi sonuçlar elde edileceğine inandığını belirtti.

Son Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2022, Çarşamba